Skip to content Skip to footer

Мусульманська Релігійна Громада м.Черкаси

Мусульманська Релігійна Громада
м.Черкаси

м.Черкаси,
вул.Новопречистенська 123

+380 (63) 722-84-56
+380 (98) 704-38-22

Історичні відомості:

Релігійна організація зареєстрована 13.11.2012, входить до складу Духовного управління мусульман України (ДУМУ), головою якого є Муфтій України шейх Ахмед Тамім. Общину було зареєстровано Черкаським комітетом у справах релігії.

Головним видом діяльності громади є поширення істинних релігійних знань, які відповідають ісламському віровченню. Ми приділяємо велику увагу сім’ї та сімейним цінностям, вихованню майбутнього покоління в рамках високої культури та моральності. Для цього в мечеті проводяться як загальні, так і індивідуальні уроки з Ісламу (для чоловіків, жінок та дітей).

Поширення достовірної інформації про Іслам, відіграє важливу роль у нашій діяльності та житті мусульман. Ми попереджаємо суспільство про небезпеку екстремістських течій, всіляко засуджуючи екстремізм та тероризм. Достовірна інформація є запорукою збереження миру та спокою в суспільстві, у міжетнічних та міжконфесійних відносинах, як у Черкасах, так і у загальнодержавному та світовому масштабі.

Також, одним з основних напрямків діяльності громади є забезпечення виконання релігійних ритуалів (Ніках, обряди з нагоди народження дитини (ім’янаречення та ін.), обрізання, допомога при похованні померлих, поминки, читання Кур’ана померлим тощо).

Мусульманська релігійна громада м. Черкаси регулярно організовує заходи, присвячені мусульманським подіям та святам задля згуртування багатонаціонального мусульманського суспільства області на основі традиційних цінностей Ісламу.

Щорічно, протягом усього місяця Рамадан, проводяться Іфтари (вечеря-розговіння), куди може прийти кожен бажаючий, щоб у дружній та теплій атмосфері відкрити Піст.

Також, з нагоди народження Пророка Мухаммада, мир йому, щорічно проводиться Маулід, який протягом місяця відзначається в багатьох містах і селах України, де є мусульмани.

На ці та інші заходи пов’язані з мусульманськими святами та подіями запрошуються не лише мусульмани, а й представники інших конфесій. 

Це неодмінно згуртовує полікультурне українське суспільство та демонструє відкритість мусульман до спільної роботи на благо України, ґрунтуючись на загальнолюдських цінностях.

Іслам є релігією світу і закликає до добра, всіляко засуджуючи фанатизм, екстремізм та тероризм. Тому ми проводимо роботу серед людей для добра і користі, не приховуючи своїх чистих та щирих намірів сформувати міцне та єдине суспільство, в якому панували б мир та спокій.

Наші двері відчинені для всіх, хто прагне отримати достовірні знання про Іслам, що дійшли до нас крізь віки від благочестивих теологів.

Підписатися На Розсилку