Skip to content Skip to footer

Буддисти Лінії Карма Каг’ю

Особливістю України є те, що в нас є різні напрямки у православ’ї, протестантизмі, юдействі, ісламі і навіть у буддизмі. Зацікавлення буддизмом розпочалося ще у радянські часи, переважно серед технічної інтелігенції. Перші легальні громади виникають на початку 90-х.

Буддизм — одна з трьох світових релігій, заснована на вченні Сіддхаттхи Готами (Будди Сак’ямуні). Деколи релігієзнавці називають його релігійно-філософським вченням. На думку деяких дослідників, його арійське плем’я Сак’я переселилося в прадавні часи в Індію з території сучасної України.

Зараз в Україні діє близько 60-ти буддійських громад, більшість з них є незалежними. Але існують й духовні центри, зокрема, Духовне управління буддистів України. Його особливість у тому, що всі 6 громад зареєстровані в Донецькій області. Проте після окупації частини області віруючі переселилися в інші регіони. Наприклад, буддійський монастир існує в центрі Гуцульщини.

Детальніше дізнатися про життя громад Буддистів Лінії Карма Каг’ю в Україні можна в відеосюжеті на сторінці нашої бази даних Українська Буддистська Асоціація Лінії Карма Каг’ю 

Створення бази даних і відеосюжету повністю фінансується в рамках Фонду Прав Людини Посольства Королівства Нідерландів. Зміст та думки викладені в цих матеріалах є відповідальністю авторів та не обов’язково відповідають позиції Посольства.

Підписатися На Розсилку