Київський Буддійський Центр Лінії Карма Каг’ю
м.Київ,
вул.Будівельників 39/11
+380 (44) 573-38-86
Лера Ануфрієва
Гала Кириленко-Ліпинська
Юрій Яковенко
Володимир Корнієнко
Історична довідка:
У квітні 1991 року, під час першої поїздки Лами Оле Нідала по Україні, в Києві відбулася його перша лекція. Лекція проходила в художній галереї на вулиці Богдана Хмельницького. Після лекції, вже під час медитації, Лама Оле пережив унікальний досвід. У своїй книзі “Верхом на тигрі” він пише про це так: “Прийшли місцеві боги й інші енергії. Вони показали мені приховані від очей святі місця своєї території, березові гаї і енергетично заряджені камні – центри своїх полей сили. Без сумніву – ми їм сподобались, і вони підтримуватимуть нашу роботу.”
Після цієї зустрічі в Києві декілька людей, що стали учнями Лами Олє, на деякий час дозволили друзям збиратися у них вдома для медитацій. Перед приїздом в Україну Лами Цечу Рінпоче, який відбувся у 1995 році, вже сформувалася стабільна група практикуючих друзів. Поступово Дхарма-активність зростала, приїжджали вчителі Діамантового шляху, з’являлися нові люди, і в 2001 році ми переїхали у приміщення на Дарниці по вулиці Будівельників.
Центр знаходиться під духовним керівництвом Г’ялви Кармапи XVII Тхає Дордже та скеровується Ламою Оле Нідалом. Релігійний центр на сьогодні є найбільшою буддійською організацією в Україні: до її складу входять 13 буддійських центрів та медитаційних груп. Центр є частиною міжнародної спільноти буддистів традиції Карма Каг’ю у світі.
Сучасна діяльність:
Центри Діамантового шляху мають демократичну структуру та функціонують завдяки безоплатній добровільній роботі на основі дружби та ідеалізму. Члени центрів спільно відповідають за проведення медитацій, надання відповідей на питання та передавання повчань. Лама Оле уповноважив понад 100 своїх учнів подорожувати та вчити буддизму, семеро з них з України.
У буддистських центрах немає черниць і ченців, а також «професійних буддистів». Усю роботу, зокрема організацію великих курсів, у яких часто беруть участь більше 2000 осіб, члени центрів роблять добровільно, поєднуючи її зі своєю професійною діяльністю. Члени центру розподіляють обов’язки щодо проведення медитацій та підтримки центру загалом.
Щодня в буддійському центрі проходить медитація на Кармапу XVI, її можуть відвідувати як новачки, так і досвідчені практикуючі буддизму Діамантового шляху. Для новачків перед самою медитацією завжди є короткий вступ та настанови щодо медитації. Медитація з ведучим займає від 30 до 40 хвилин. Після медитації є час для запитань та спілкування з досвідченими практикуючими центру.
Наші звичайні медитації щовечора в буддійському центрі безкоштовні та не потребують реєстрації, оренда приміщень та інші витрати центру сплачуються з добровільних пожертв членів центру. У медитаціях можуть брати участь усі, хто бажає, для цього необов’язково бути членом центру. Подушки та килимки брати з собою не потрібно. Втім зручний одяг для сидіння на подушці на підлозі буде доречним.
Майже в усіх центрах є бібліотеки, де можна взяти для ознайомлення буддійську літературу, а також в центрах можна придбати книги, статуї, тексти медитацій, зображення та інші речі, потрібні для медитації.
Щосереди досвідчені практикуючі або вчителі Діамантового шляху читають перед медитацією лекцію про основи буддійської практики. Це гарна нагода для того, щоби прийти в буддійський центр вперше. І звісно, ви можете поставити всі ваші запитання лектору за чаєм після практики.
Громада регулярно пропонує лекції вчителів буддизму Діамантового шляху на різні теми, як в буддійському центрі, так і в орендованих залах у місті.
Саме це місце відвідав в 2005 році Його Святість Г’ялва Кармапа. Також щороку до Києва приїздив Лама Оле, а влітку 2017 року ми приймали Недо Рінпоче з Румтеку.
В центр часто запрошуються учні лами для читання лекцій.
Так 29 жовтня 2021 читає лекцію Войтек Трацевський (Польща) «Буддизм на Заході». Місце проведення: конференц-зал “October Hall”, вул. Хрещатик, 7/11.
Декілька років буддисти шукають більш просторе та доступніше за розташуванням місце для нового буддійського центру в Києві.