Skip to content Skip to footer

НЕ ЗВОЛІКАЙТЕ! ДО 7 ЛИПНЯ! ЗАКЛИКАЄМО ПІДТРИМАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ!

Якщо Ви опинилися на цій сторінці в інтернет-просторі і Вас привабила ця публікація – значить Вам важливі питання свободи совісті та релігій! І ми сподіваємося, що Ви також небайдужі до проблеми гармонійної життєдіяльності віруючих в нашій державі. Ми звертаємося до кожного з Вас. Час від часу ми говоримо про те, що наша думка маловартісна, що вона не впливає на державні рішення, від неї нічого не залежить. Хочемо сказати – ЗАЛЕЖИТЬ! Сьогодні Ваша думка, Ваш досвід, Ваші міркування є надзвичайно важливими і стануть рушійною силою для гармонізації державно-конфесійних відносин в Україні.

У цей час Українська асоціація релігієзнавців в партнерстві з Всеукраїнською радою релігійних об’єднань реалізовує науково-дослідний проєкт «Релігійні меншини України та державно-конфесійні відносини». Мета проєкту – представлення релігійних меншин українському суспільству, знання про які має покращити їх статус і сприйняття в Україні. З інформацією про проєкт можна ознайомитись на офіційному сайті: https://rmu.uarr.info/

Хто такі релігійні меншини? Це об’єднання віруючих певної конфесійної зорієнтованості, віросповідна і культова практика якого має свою самодостатність і самобутність, яке за своєю чисельністю, рівнем поширеності, впливу в релігійному середовищі територіально не посідає домінуючого становища. Зокрема:

  • релігії (релігійні організації) національних меншин (іудеї, караїми, мусульмани, вірмени, німецькі лютерани, меноніти, роми та ін.);
  • історично присутні в релігійному полі України спільноти старообрядців, молокан, духоборів, певних протестантських конфесій, зокрема Свідки Єгови та ін.);
  • релігійні новоутворення: неохристиянські рухи (Християнська місія «Емануїл», Церква повного Євангелія, Церква Христа, Християнський центр «Нове життя», Міжнародний християнський рух «Нове покоління», Християнська церква «Хвала і поклоніння» та ін.), релігії орієнталістського напряму (Всесвітня віра Бахаї, Міжнародне товариство свідомості Кришни, Товариство Шрі Ауробіндо, Товариство ведичної культури, Міжнародне товариство «Всесвітня чиста релігія», центри Шрі Чінмоя, Ошо центри, течії буддійського спрямування, зокрема, дзен-буддизм, тибетський буддизм, Українська сангха японського буддистського Ордену Ніппондзан Мьоходзі, Буддійські центри Діамантового Шляху школи Карма Каг’ю – Оле Нідала, Шамбала буддизм в Україні та ін.), езотеричні об’єднання (Братство Грааля, Реріхівське товариство, Асоціація «Живої етики», Теософське товариство та ін.), неоязичницькі вірування (РУНвіра, Рідна Віра, Великий Вогонь, Ладовіра, Собор Рідної Віри та ін.), синтетичні неорелігії (Церква єднання або Церква уніфікації, Велике Біле Братство та ін.), саєнтологічні рухи (Церква саєнтології Л. Рон Хаббарда, Наука розуму, Християнська наука, система Порфирія Іванова та ін.) тощо.

Якщо Ви є вірянами зазначених вище релігійних меншин, ми обіцяємо донести Ваші думки щодо становища та запитів Ваших громад в Україні до Державної служби у справах етнополітики та релігійної свободи (ДЕСС) та широкої громадськості.

Просимо Вас взяти участь в опитуванні щодо оцінки забезпечення рівних прав релігійних меншин України з релігійною більшістю (релігійні організації, що територіально широко та багаточисельно представлені в Україні, зокрема, віруючі ПЦУ, УПЦ(МП), УГКЦ, РКЦ, деяких протестантських деномінацій (баптисти, п’ятидесятники, євангелісти, адвентисти), гарантованих українським законодавством.

Нас дуже цікавить Ваша думка! Повідомляємо, що Ваші відповіді анонімні та будуть опрацьовані в узагальненому вигляді разом з відповідями інших віруючих!

Заповнити анкету можна тут.

Просимо також Вашого сприяння у додатковому поширенні лінків для заповнення анкет серед небайдужих віруючих! Лінки можна переслати у будь-якому з комунікаторів (Viber, WhatsAPp, Telegram, Messenger, Signal тощо).

ДЯКУЄМО наперед за участь та сприяння!

РАЗОМ – МИ СИЛА!

Підписатися На Розсилку