Історична довідка:
Перші бахаї з’явилися в Запоріжжі в 1994 році. Це були викладачі Державного університету – Заруба Майя і Зацний Юрій. 20 квітня 1998 року в Різван 155 року ери бахаї було засновано Місцеве духовні збори, згідно з декларацією дев’яти його членів.
У листопаді 1998 року викладач англійської мови Никифорова Катерина починає вести дитячий клас (соціальний проект) по книзі “Подорож в країну чеснот” і по книгам письменників-бахаї Лопатиної і Скребцової. У групі вісім дітей різного віку, але це не заважає проведенню занять. Паралельно запущений проект “Наш дім” по заняттях з батьками. У 2005 році організований дитячий клас в Комунарівському районі Подріз Наталею. Учні класу – її діти та їхні друзі. У 2003 році ведуча дитячих класів Е.Нікіфорова проводить семінари за програмою роботи з дітьми в Москві та Одесі.
25 листопада 1999 року парафія бахаї Запоріжжя зареєстрована в Комітеті у справах релігій міськвиконкому. В цей же час МДС провели в дитячому садку “Сонечко” презентацію книг Скребцової і Лопатиної.
Найбільш яскрава подія цього періоду – приїзд Вільяма Хетчера (США) – математика, педагога, фахівця з філософської інтерпретації науки і релігії, який виступив з лекціями в Інженерній академії та Держуніверситеті Запоріжжя. В кінці серпня 2000 року гостем громади став відомий шотландський мандрівник Девід Грант, чиє ім’я занесено в книгу рекордів Гіннеса. 57-річний Девід – бахаї, еколог, спеціаліст з диким тваринам. Місцеві газети, телебачення взяли участь в освітленні цієї події. Газети рясніли заголовками “Віра багаї”, “Наймолодша релігія”, “Як потрапити в книгу рекордів Гіннеса”.
Через нестачу літератури для роботи з дітьми дуже важливим для громади був приїзд піонерів віри. У 2002 році в Запоріжжі приїжджає 18-річна француженка – бахаї Клара Мартіна, яка протягом року допомагає членам громади з розповсюдження віри серед молоді. Відвідує Запоріжжя з тієї ж місією в 2003 році 27 річний бахаї з Норвегії Адріан Клавьере. На центральній площі в Запоріжжі проводиться танцювальний проект “Покоління надії”. У цьому проекті беруть участь бахаї інших громад, представляючи його в багатьох містах України. Знаменною і результативним для поширення віри було перебування в Запоріжжі протягом року піонера бахаї з Америки Джима Слотговера – юриста за освітою.
Протягом всього часу громада постійно проводить молитовні зустрічі, навчальні гуртки за матеріалами, які розроблені інститутами віри, поглиблення згідно з Писанням віри бахаї і матеріалами Всесвітнього Дому Справедливості. Регулярно проводяться свята 19 дня, на яких обговорюються актуальні питання життя громади.
Напередодні 200-річчя від дня народження Бахаулли стартував проект “Послання Бахаулли – до кожного серця”. Було заплановано довгострокове проведення в місті виставки “Храми і сади бахаї”. 19 вересня 2017 року Запорізькій міській фотоклубі відбулася презентація першої фотовиставки “Храми і сади бахаї”, присвяченій 200-річчю від дня народження Бахаулли. Три міських телеканала і одна газета підготували репортаж про цю виставку. Після фотоклубу ця виставка продовжила свою ходу по іншим культурним центрам міста – в обласну бібліотеку (квітень 2018 року) художній музей (жовтень 2018 року) районну бібліотеку ім. Комарова.
У зв’язку з майбутньою 200-ю річницею з дня народження в 2019 році Баба – предтечі Багхаулли, громада підготувала проект “Єдність людства – основа людського щастя”. C 18 червня по 08 серпня 2019 року в Запорізькій обласній науковій бібліотеці громадою була представлена виставка “Релігії світу”, присвячена 200-річчю від дня народження Баба. На презентацію виставки були запрошені представники департаменту культури Запорізької міськради і представники інших конфесій. Під час проведення виставки в бібліотеці проводились різноманітні заходи – День пам’яті Баба, відкриті свята 19 дня. У жовтні ця виставка була представлена в художньому музеї м.Запоріжжя, де і відбулося святкування знаменної Дня народження Баба.
У лютому 2020 року мало місце продовження проекту в міському художньому музеї. Ця подія знайшла відображення в газеті “Запорізька правда” 07.02. 2020 року.
У 2020 році громадою заплановано проведення виставки “Прогресивне Божественне одкровення” в районних бібліотеках, клубах, і в соціальних службах. У зв’язку з епідеміологічною ситуацією реалізація цих заходів поки неможлива.
В даний час члени громади зосереджені на служіння в сусідстві. Заплановано цикл лекцій на духовні теми для жителів мікрорайону.