Skip to content Skip to footer

Лютеранська Парафія Воскресіння

Лютеранська Парафія Воскресіння

м.Київ,
вул.Тургенєвська 24

+380 (32) 275-21-94

Загальні історичні відомості:

Парафія з’явилася ще в сер.90-х рр. на хвилі загального релігійного відродження, яке переживала Україна від 1991 р. Завдяки українським діаспорянам налагодилось релігійне життя парафії, яка свої витоки шукала в 20-х рр. ХХ ст. Громаду очолює В’ячеслав Горпинчук, який у 2000 р. обраний Єпископом Української Лютеранської Церкви на Соборі в Києві.

Сучасне життя громади:

Завдяки В.Горпинчуку УЛЦ активно присутня в релігійному полі сучасної України. Маючи світську освіту (романські мови), В.Горпинчук успішно закінчив Українську Лютеранську Богословську Семінарію Святої Софії (Тернопіль); магістр богослов’я (1999), з 2004 – доктор Богослов’я, ступінь отримав у Семінарії «Конкордія» (Форт-Вейн, штат Індіана, США. Він провадить релігійне життя своєї громади, яке насичене саме релігійним – хростиянськи м змістом.

Вірні вивчають Біблію, беруть участь у щонедільних богослужіннях, на яких із змістовними проповідями виступають відомі українські і зарубіжні богослови. Регулярно проповідує єпископ, який навчає вірних не тільки основам віри, але й формує український патріотизм.

Previous
Next

Так, українські лютерани моляться за державу Україна, за її воїнів, відзначають всі державні свята (день Голодомору, української армії, день Незалежності тощо).  Ось молитва за захисників Батьківщини: «Господи війська небесного! Простягни Твою всемогутню руку, аби зміцнити та захистити тих, що служать у Збройних Силах України. Підтримуй їх у час війни, стань табором довкола нашого війська, аби лихі вороги не мали влади над ними і не могли заподіяти їм шкоди. Благослови наших воїнів, аби вони з Тобою пробиралися крізь мури і всі небезпеки, долали ворожі відділи, захищаючи наш рідний край і поверталися з перемогою до рідних домівок. В час миру, Господи, утримуй їх від усякого зла, а у всі часи дай їм мужність і вірність українському народові. Благослови їх, аби вони служили чесно і бездоганно. Заради Христа, амінь!»

Previous
Next

В 2017 р. завершили будівництво Храму Святого Духа на Тургенєвській, 24. Це приміщення використовують не тільки для богослужінь, але й для проведення вечорів духовної музики. Вхід безкоштовний.

Своїм парафіянам єпископ нагадує: Сьогодні ми поминаємо жертв Голодомору 1932-1933 років, Геноциду українського народу, а також жертв усіх політичних репресій та нищень українства, на які було щедрим ХХ століття, століття богоборчих ідеологій і їх застосування на практиці російськими окупантами до вінця Божого творива – людини. За традицією у цей день о 16 годині ми виставляємо свічки пам’яті на наших підвіконнях, аби нагадати про те, до якого народу ми належимо, про мільйони наших невинно-убієнних одноплемінників і про нашу відповідальність докладати всіх сил, аби наш рідний край, Україна, була богобоязливою, незалежною і демократичною, щоби ніколи більше такі і подібні події не повторилися.

В храмі при парафії діє недільна школа. Дітям приділяють велику увагу. Є спеціальні проповіді для дітей.

 

Але основна діяльність – релігійна. Зараз УЛЦ напередодні Різдва. Всі парафіяни – на день Різдвяного посту, яким також починається новий церковний рік або ж церковне новоліття. В Західній Церкві (через відмінність у календарі) ця пора почалася ще 13 днів тому. На Заході ця пора традиційно називається Адвент, що точніше вказує на сутність Різдвяного посту і на Сході, і на Заході – очікування не лише святкування Різдва Божого Сина, але і Його повернення у славі, аби судити живих і мертвих і, аби забрати Свою Наречену, Церкву, до вічного життя у Царстві Божому. Традиційним літургійним кольором цієї церковної пори є синій, колір очікування. В цю пору церковного року розташовують в церквах чотири менших свічки (які символізують 4 неділі до Різдва) довкола великої (яка символізує Різдво). Кожної неділі запалюють по одній свічці, а в Надвечір’я Різдва Христового горять всі п’ять свічок, нагадуючи про те, що Ісус є правдиве Світло.

Підписатися На Розсилку