Skip to content Skip to footer

Лютеранська Парафія Воскресіння

Лютеранська Парафія Воскресіння

м.Київ,
вул.Тургенєвська 24

+380 (32) 275-21-94

Загальні історичні відомості:

Парафія з’явилася ще в сер.90-х рр. на хвилі загального релігійного відродження, яке переживала Україна від 1991 р. Завдяки українським діаспорянам налагодилось релігійне життя парафії, яка свої витоки шукала в 20-х рр. ХХ ст. Громаду очолює В’ячеслав Горпинчук, який у 2000 р. обраний Єпископом Української Лютеранської Церкви на Соборі в Києві.

Сучасне життя громади:

Завдяки В.Горпинчуку УЛЦ активно присутня в релігійному полі сучасної України. Маючи світську освіту (романські мови), В.Горпинчук успішно закінчив Українську Лютеранську Богословську Семінарію Святої Софії (Тернопіль); магістр богослов’я (1999), з 2004 – доктор Богослов’я, ступінь отримав у Семінарії «Конкордія» (Форт-Вейн, штат Індіана, США. Він провадить релігійне життя своєї громади, яке насичене саме релігійним – хростиянськи м змістом.

Вірні вивчають Біблію, беруть участь у щонедільних богослужіннях, на яких із змістовними проповідями виступають відомі українські і зарубіжні богослови. Регулярно проповідує єпископ, який навчає вірних не тільки основам віри, але й формує український патріотизм.

Так, українські лютерани моляться за державу Україна, за її воїнів, відзначають всі державні свята (день Голодомору, української армії, день Незалежності тощо).  Ось молитва за захисників Батьківщини: «Господи війська небесного! Простягни Твою всемогутню руку, аби зміцнити та захистити тих, що служать у Збройних Силах України. Підтримуй їх у час війни, стань табором довкола нашого війська, аби лихі вороги не мали влади над ними і не могли заподіяти їм шкоди. Благослови наших воїнів, аби вони з Тобою пробиралися крізь мури і всі небезпеки, долали ворожі відділи, захищаючи наш рідний край і поверталися з перемогою до рідних домівок. В час миру, Господи, утримуй їх від усякого зла, а у всі часи дай їм мужність і вірність українському народові. Благослови їх, аби вони служили чесно і бездоганно. Заради Христа, амінь!»

В 2017 р. завершили будівництво Храму Святого Духа на Тургенєвській, 24. Це приміщення використовують не тільки для богослужінь, але й для проведення вечорів духовної музики. Вхід безкоштовний.

Своїм парафіянам єпископ нагадує: Сьогодні ми поминаємо жертв Голодомору 1932-1933 років, Геноциду українського народу, а також жертв усіх політичних репресій та нищень українства, на які було щедрим ХХ століття, століття богоборчих ідеологій і їх застосування на практиці російськими окупантами до вінця Божого творива – людини. За традицією у цей день о 16 годині ми виставляємо свічки пам’яті на наших підвіконнях, аби нагадати про те, до якого народу ми належимо, про мільйони наших невинно-убієнних одноплемінників і про нашу відповідальність докладати всіх сил, аби наш рідний край, Україна, була богобоязливою, незалежною і демократичною, щоби ніколи більше такі і подібні події не повторилися.

В храмі при парафії діє недільна школа. Дітям приділяють велику увагу. Є спеціальні проповіді для дітей.

 

Але основна діяльність – релігійна. Зараз УЛЦ напередодні Різдва. Всі парафіяни – на день Різдвяного посту, яким також починається новий церковний рік або ж церковне новоліття. В Західній Церкві (через відмінність у календарі) ця пора почалася ще 13 днів тому. На Заході ця пора традиційно називається Адвент, що точніше вказує на сутність Різдвяного посту і на Сході, і на Заході – очікування не лише святкування Різдва Божого Сина, але і Його повернення у славі, аби судити живих і мертвих і, аби забрати Свою Наречену, Церкву, до вічного життя у Царстві Божому. Традиційним літургійним кольором цієї церковної пори є синій, колір очікування. В цю пору церковного року розташовують в церквах чотири менших свічки (які символізують 4 неділі до Різдва) довкола великої (яка символізує Різдво). Кожної неділі запалюють по одній свічці, а в Надвечір’я Різдва Христового горять всі п’ять свічок, нагадуючи про те, що Ісус є правдиве Світло.

Підписатися На Розсилку