Skip to content Skip to footer

Триває опитування стосовно правового стану релігійних меншин в Україні

З 1 червня 2021 року команда проєкту розпочала роботу над першим етапом дослідження – проведення опитувань щодо оцінки забезпечення рівних прав релігійних меншин України з релігійною більшістю, гарантованих українським законодавством.

Опитування проводиться у двох ракурсах – безпосередньо з представниками релігійних меншин та експертами – релігієзнавцями, медійниками, правниками, богословами, блогерами та іншими фахівцями в цій галузі. Збір інформації відбувається за допомогою гугл-форм.

Результати соціологічного опитування ляжуть в основу аналітичного звіту та рекомендацій для Державної служби у справах етнополітики та релігійної свободи (ДЕСС) щодо вдосконалення їх роботи з релігійними меншинами.

Загалом, анкети з питаннями вже розіслані 200-м представникам 10 релігійних меншин: харизматам, мусульманам, прогресивним юдеями, бахаям, сайєнтологам, буддистам, мормонам, кришнаїтам, неоязичникам, представникам Апостольської Православної Церкви.

В експертному опитуванні заплановано вивчити думки не менше 100 компетентних осіб, професіоналів, фахівців, які мають цінний досвід у даній проблематиці. До дослідження запрошено та розіслано питальники трьом групам експертів: представникам центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування  (з питань релігій); лідерам громад релігійних меншин – особи з адміністративним та організаційним досвідом; спеціалістам з питань свободи совісті та релігій (зокрема, науковцям, юристам, богословам, представникам медіа тощо). Кожна група складає по 33-35 осіб.

Опитування триватиме до 30 червня.

Про те, як відбуватиметься дослідження загалом, читайте у матеріалі нашої соціологині Надії Пивоварової.

Підписатися На Розсилку