Skip to content Skip to footer

СОЮЗ ЄВАНГЕЛЬСЬКИХ ЦЕРКОВ УКРАЇНИ “УКРАЇНСЬКА МІСІОНЕРСЬКА ЦЕРКВА”

Історична довідка:

Об’єднання бере свій початок з 1992 року, коли у Києві утворилася нова євангельська церква «Християнська Надія». Ця церква з перших днів свого існування розпочала активну духовну та соціальну діяльність, спочатку у місті Києві, а потім і практично на всій території всієї України. З 1994 року церква «Християнська Надія» стала активно рости на території Київської області, а потім і в інших регіонах України.

Вже 1994 року при церкві запрацював перший в Україні християнський наркологічний центр, зі стін якого згодом вийшли тисячі звільнених від наркоманії людей. У 1995 році при церкві запрацював перший в Україні християнський дитячий притулок, що вміщав спочатку 10, а потім і до 50 стаціонарно утримуються дітей. Сотні маленьких кинутих напризволяще громадян України здобули тут свій новий будинок, здобули освіту, знайшли тепло та любов. За 10 років своєї діяльності дитячий центр «Дитяча надія» соціально та духовно реабілітував понад 500 дітей.

У 1997 році при церкві розпочала свою роботу перша в Україні християнська поліклініка, в якій здійснювалася соціальна та медична допомога малозабезпеченої частини населення Києва, а згодом та інших міст та сіл України. Співробітники поліклініки проводили співбесіди з майбутніми мамами, відвідували вдома тих, хто не в змозі вийти зі своїх будинків і потребував допомоги, приносили продукти, медичну допомогу тим, хто жив за межею бідності. У 2002 році служінням милосердя, яке діяло при медичній поліклініці, вже було охоплено до 450 інвалідів та незаможних людей похилого віку, які постійно обслуговувалися працівниками цього служіння. При церкві і зараз продовжують діяти й інші соціально-духовні служіння, такі як: місія «Еффата» – яка здійснює свою діяльність серед тих, хто мало чує і глухих людей; тюремне служіння, через яке ведеться духовно – виховна робота у в’язницях, вирішуються питання соціальної адаптації колишніх ув’язнених, які прийняли християнські духовні цінності у період позбавлення волі.

Протягом своєї духовної діяльності церква «Християнська Надія» відкрила багато нових дочірніх церков у багатьох регіонах України. Це спричинило створення нового об’єднання євангельських церков. Так у 2003 році фактично, а у 2004 році юридично розпочало своє існування об’єднання євангельських церков «Українська Місіонерська Церква».

До складу об’єднання євангельських церков увійшли громади з усіх регіонів України, які бажають об’єднати свої зусилля для здійснення основного завдання – поширення християнства через активну місіонерську та соціальну діяльність. Об’єднання очолює єпископ Решетинський Валерій Миколайович, який є одночасно старшим пастором центральної церкви «Християнська Надія» м. Київ.

На сьогоднішній день в об’єднання входить 115 помісних церков з п’яти основних регіонів України, 26 наркологічних центрів, 12 благодійних фондів, 3 дитячі центри, хоспіс, різні соціальні служіння.

16.12.2021 на наступні 4 роки одноголосним голосуванням Пасторальної конференції владику Валерія Миколайовича Решетинського переобрали Головою Духовного відділу Асоціації Церков ХВЄ “Української місіонерської Церкви”. Також наступні 4 роки єпископи, які служили дотепер, були одноголосно переобрані членами Національної пресвітерії УМЦ.

Leave a Comment

Підписатися На Розсилку