Skip to content Skip to footer

Духовний Центр ОСІДУ РУНВіри

Духовний Центр ОСІДУ РУНВіри

Хмельницька обл.,
м.Старокостянтинів
+380 (96) 830-10-62

Громада  РУНВіри в м. Старокостянтинові існує 20 років.

Початок  громади заклав Богдан Тарасюк – один з перших рунтат, висвячених Вчителем, який приїхав в місто. На той час уже діяла громада РУНВіри в м. Хмельницькому. Члени громади збиралися групами і їздили до Хмельницького на священні години. Прийшов час і було вирішено створити свою громаду в Старокостянтинові. В лютому 2001 року отримано свідоцтво про реєстрацію статуту громади.

Перша самостійна священна година була присвячена дню Т. Г. Шевченка. Під час діяльності виникло питання власної території і святині. Громада звернулась із заявою  в міську раду, пройшла всі митарства і отримала 37 соток землі в історичній зоні міста. Замовили проектну документацію на велику святиню в Одесі  і в Хмельницькому на тимчасову святиню. Почали будівництво і уже з 2012 року у недобудованій святині почали проводити священні години самопізнання. Кошти на будівництво збирали з усіх існуючих громад України і звичайно найбільшу пожертву надала родина Свириденків зі Сполучених Штатів Америки. До 2020 року це єдина громада РУНВіри  в Україні, яка отримала землю від держави.

У 2021 році рідновіри почали будівництво тимчасової святині у Луцьку. Землю під будівництво лучанам також надала держава.

Підписатися На Розсилку