Skip to content Skip to footer

Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму м.Керч

Основні історичні відомості:

З 2014 році Керч перебуває на території тимчасово окупованого Криму, актуальних даних про її діяльність не надходить.

З набуттям Україною незалежності в Керчі відновлюється єврейське релігійне, духовне й культурне життя, виникають релігійні та громадські організації євреїв: в 1997 році — єврейська міська громада «Гешер», Релігійна громада прогресивного іудаїзму; за підтримки  «Джойнта» з’являється організація «Хесед Малка».

В 2000 році міська влада повертає Релігійній громаді прогресивного іудаїзма будівлю Молельного Дома ремісників м.Керч, і цю будівлю вдалося відреврастувати за фінансової підтримки «Джойнта» та родини Гері Познера IV (США).

З часу свого створення Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму м.Керч, крім задоволення релігійних і духовних потреб віруючих,  активно працювала, зміцнювала побратимські зв’язки з іншими громадами, підтримувала здорову морально-етичну атмосферу в громаді. В общині реалізувалися  різноманітні  релігійні-освітні, культурно-просвітні й соціальні програми та проєкти, проводилися курси й лекції з історії релігії, історії Ізраїлю, релігії, культури та традицій єврейського народу, вивчається іврит; працював лекторій «Єврейська релігійна традиція».

Представники молодіжного клубу піклувалися про членів громади похилого віку, до маломобільних приїздили з ханукальними подарунками й запалювали ханукальні свічки.

При синагозі Релігійною Громадою Прогресивного Іудаїзму було влаштовано недільний дитячий садок  «Сімха», в канікулярні періоди для дітей від 7 до 17 років влаштовувалися  табори відпочинку «Кохавім», працювала недільна школа, де діти вивчали історію та традицію євреїв, проводилися заняття з творчості, діти вчились музиці та хореографії, здобували комп’ютерну грамотність; опановували єврейську національну кухню й секрети кулінарії;  дізнавалися про секрети художньо-прикладного мистецтва. Так, руками учасниць гуртка з рукоділля було пошито дві мантії для Тори, чохли для талітів (таліт — особлива чотирикутна накидка, до кутів якої прикріплені нитки ціціт. У таліт одягаються під час ранкової молитви  і в деяких інших випадках, пов’язаних з виконанням заповідей. та інше). 

Підписатися На Розсилку