Основні історичні відомості:
З 2014 році Керч перебуває на території тимчасово окупованого Криму, актуальних даних про її діяльність не надходить.
З набуттям Україною незалежності в Керчі відновлюється єврейське релігійне, духовне й культурне життя, виникають релігійні та громадські організації євреїв: в 1997 році — єврейська міська громада «Гешер», Релігійна громада прогресивного іудаїзму; за підтримки «Джойнта» з’являється організація «Хесед Малка».
В 2000 році міська влада повертає Релігійній громаді прогресивного іудаїзма будівлю Молельного Дома ремісників м.Керч, і цю будівлю вдалося відреврастувати за фінансової підтримки «Джойнта» та родини Гері Познера IV (США).
З часу свого створення Релігійна Громада Прогресивного Іудаїзму м.Керч, крім задоволення релігійних і духовних потреб віруючих, активно працювала, зміцнювала побратимські зв’язки з іншими громадами, підтримувала здорову морально-етичну атмосферу в громаді. В общині реалізувалися різноманітні релігійні-освітні, культурно-просвітні й соціальні програми та проєкти, проводилися курси й лекції з історії релігії, історії Ізраїлю, релігії, культури та традицій єврейського народу, вивчається іврит; працював лекторій «Єврейська релігійна традиція».
Представники молодіжного клубу піклувалися про членів громади похилого віку, до маломобільних приїздили з ханукальними подарунками й запалювали ханукальні свічки.
При синагозі Релігійною Громадою Прогресивного Іудаїзму було влаштовано недільний дитячий садок «Сімха», в канікулярні періоди для дітей від 7 до 17 років влаштовувалися табори відпочинку «Кохавім», працювала недільна школа, де діти вивчали історію та традицію євреїв, проводилися заняття з творчості, діти вчились музиці та хореографії, здобували комп’ютерну грамотність; опановували єврейську національну кухню й секрети кулінарії; дізнавалися про секрети художньо-прикладного мистецтва. Так, руками учасниць гуртка з рукоділля було пошито дві мантії для Тори, чохли для талітів (таліт — особлива чотирикутна накидка, до кутів якої прикріплені нитки ціціт. У таліт одягаються під час ранкової молитви і в деяких інших випадках, пов’язаних з виконанням заповідей. та інше).