Skip to content Skip to footer

Прес-брифінг «Актуальні проблеми взаємовідносин між релігійними організаціями і державою: фокус на релігійні меншини»

Українська асоціація релігієзнавців і Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України запрошують на круглий стіл «Актуальні проблеми взаємовідносин між релігійними організаціями і державою: фокус на релігійні меншини», під час якого будуть представлені результати проекту, присвяченого релігійним меншинам і державно-конфесійним стосункам.

Місце:

Український кризовий медіа-центр
(Київ, вул. Хрещатик, 2)

Час:

10 грудня,
початок о 16:00

У 2021 році Українська асоціація релігієзнавців і Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України здійснювали проєкт “Релігійні Меншини України та Державно-Конфесійні Відносини“, у рамках якого було проведено різноманітні дослідження, опитування, зустрічі з представниками релігійних меншин і державних органів, знято 10 відео про різні релігійні спільноти і 4 відео з експертами, підготовлено аналітичні записки.

За результатами соціологічного дослідження релігійного середовища України та його взаємин з державою, з’ясовано, що держава попри оголошене рівне ставлення до всіх релігій, на практиці неуважна до потреб релігійних меншин, що потребує усвідомлення і врахування в стратегії державно-церковних відносин.

У рамках заходу відбудеться представлення результатів соціологічного опитування експертів та вірян спільнот релігійних меншин стосовно статусу, потреб та їх очікувань.

Питання до обговорення:

  • Правовий статус релігійних меншин України та моніторинг дії законів в контексті релігійних меншин.
  • Пропозиції щодо змін в законі України «Про свободу совісті та релігійні організації» задля покращення становища спільнот релігійних меншин.
  • Рекомендації щодо напрямів удосконалення державно-конфесійних та міжконфесійних відносин на різних рівнях: нормативно-правовий рівень, державно-суспільний рівень, експертно-консультативний рівень, інформаційний рівень, рекомендації релігійним організаціям та їх об’єднанням.

Учасники:

ЛЮДМИЛА ФИЛИПОВИЧ

Директор Проєкту, доктор філософських наук, професор,
провідний науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України

НАДІЯ ПИВОВАРОВА

Соціолог Проєкту, кандидат соціологічних наук, доцент,
головний науковий співробітник НДВ соціологічних досліджень, моніторингу та прогнозування НДІ соціально-економічного розвитку міста

ВІТА ТИТАРЕНКО

Релігієзнавець Проєкту, доктор філософських наук, професор,
старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії імені Г.С. Сковороди НАН України

ЛАРИСА ВЛАДИЧЕНКО

заступник завідувача відділу з питань релігій, забезпечення права громадян на свободу світогляду і віросповідання Секретаріату Кабінету Міністрів України

Контактна особа:

Людмила Филипович: lfilip56@gmail.com, +380 (67) 959-92-81
Підписатися На Розсилку