Skip to content Skip to footer

ОБ’ЄДНАННЯ РІДНОВІРІВ УКРАЇНИ

Рідна віра – це прадавня традиційна віра Предків, яку в 988 р. з волі Київського князя Володимира було заборонено, але вона жила в народі поряд з офіційною релігією впродовж усього тисячоліття. Початок її відродження датується 1934 р., коли професор Львівського університету Володимир Шаян (1908 –1974), на думку рідновірів, перебуваючи на горі Ґрехіт у Карпатах, відчув метафізичний зв’язок народу з його рідними Богами, який було втрачено внаслідок жорстокого насилля над Духом і душею народу. Він писав: «Відродження нації не може бути завершене без відродження її власної віри, як виразу її відчування Бога». Відтоді все його життя було присвячене науковому вивченню і поверненню до життя рідної віри українського народу, з’єднанню того розірваного «золотого ланцюга» рідної Традиції, яке він здійснив духовно, науково та обрядово: «Ми реабілітуємо віру наших Предків перед історією і наукою» – писав він. У 1943 р. В.Шаян створив патріотичну релігійну організацію «Орден Бога Сонця», яка діяла нелегально, в тому числі й за кордоном, куди внаслідок переслідування радянською владою професор змушений був емігрувати.

Лише зі здобуттям незалежності ідея Відродження Рідної віри повернулася в Україну. Перша Громада українських язичників «Православ’я» створена на Різдво Сонця 1993 р. Назва громади символізує Божественний світ Права, який славили наші Предки. Завдяки широкій громадській діяльності киян, почали виникати громади Рідної віри й в інших областях України. Уже в 1995 р. в Україні внаслідок рішення кількох обласних осередків виникло Об’єднання рідновірів України, яке згодом було офіційно зареєстроване як Всеукраїнська конфесія (релігійний центр). 

У статуті зазначено, що конфесія є спадкоємцем і правонаступником віри наших Предків, забороненої в часи Київської Русі. Отже, рідновіри вважають себе найстарішою традиційною конфесією України. Вони сповідують віру в усіх рідних Богів, як їх розуміли тисячоліття тому, а пояснюють богослов’я й філософію рідної віри сучасною українською мовою.

Для усіх, хто бажає прийняти посвяту в Рідну віру, при ОРУ організовано постійно діючу Школу Рідної віри (в містах Київ, Бориспіль), яка проводить заняття двічі на місяць. Для навчання богословів і жерців Рідної віри засновано й офіційно зареєстровано Українську Духовну академію рідновірів (Постанова № 6/4 від 25.06.2002).

Долучитися до громад Рідної віри можна шляхом навчання в Школі рідної віри та проходження ініціації (посвяти).

Підписатися На Розсилку