Skip to content Skip to footer

ОБ’ЄДНАННЯ ХРИСТИЯНСЬКИХ ЦЕРКОВ “НОВЕ ПОКОЛІННЯ”

З історії Церкви:

«Нове покоління» – це світовий християнський рух, що поєднує більше 400 громад Західної й Східної Європи, а також США. Головна церква руху, яку очолює апостол  Олексій Лєдяєв перебуває в Ризі (Латвія).

Рух «Нове покоління» має єдину стратегію й мету – утвердити закони й принципи, записані в Біблії, в усіх сферах життя – в медіа, культурі, політиці, освіті, бізнесі тощо. Тому «Нове покоління» тісно співпрацює з керівниками інших церков, політичними лідерами, які усвідомлюють важливість утвердження Божественних принципів у всіх сферах життя.

Народження Церкви «Нове покоління» було непростим. Цьому передувала історія, що значною мірою відбиває життєву історію самого пастора Олексія Лєдяєва. Наприкінці 80-х рр. ХХ ст. пастор Олексій служив у баптистській Церкві. Але, переживши хрещення Духом Святим, він із дружиною й однодумцями мігрував у п’ятидесятницьку Церкву, в якій служив як музикант та проповідник.

Служіння Олексія досить швидко принесло Церкві знаність і популярність, водночас зросла й кількість її парафіян. Коли пастор цієї Церкви Микола Шевчук емігрував до Америки, то більшістю голосів на його місце був обраний О. Лєдяєв. З часом лютеранська Церква, у стінах якої вели служіння п’ятидесятники, закрила для них свої двері. Протягом року О.єв продовжував служіння, стоячи на сходинках лютеранського храму, й робив це в спеку і холод, у дощ та морози. Людей у цю важку пору, як ніколи, згуртовував дух віри.

Будучи «Церквою на сходах», вони зуміли організувати в Будинку спорту наймасштабнішу Євангелізаційну кампанію у Прибалтиці. Але по закінченню довелося знову повернутися на сходи. Пізніше служіння тривали у наметі, який рижанам подарували норвезькі друзі. Але, разом з тим, свято в Будинку спорту стало свого роду сигналом до розмежування. Єпископат п’ятидесятницького братства побачив у служіннях Церкви, якою керував Олексій Лєдяєв, пряму загрозу своїй ідеології. Тому Церква поділилася на два табори – старого покоління й нового.

Крапку в їх протистоянні поставив єпископ Василь Боєчко, що відсторонив Олексія від пасторського служіння за відступ від стандартних релігійних правил (це сталося 5.11.1989). Тоді прихильники й послідовники пастора Олексія, здобувши незалежність, створили нову громаду. Так постала Церква «Нове покоління».

Етапи подальшої діяльності Церкви нагадують важке сходження до вершин. Вибуховий ефект справила на християнський світ праця О.Лєдяєва „Новий Світовий Порядок”. Для одних з них стратегічна доктрина автора книги послужила сигналом до відступу, а для інших – стала ковтком чистого повітря, стимулом до утвердження на Землі дійсних цінностей християнства.

З кожним роком зростало число християнських конфесій, з якими рух „Нове покоління” налагоджував духовне спілкування. Найбільш плідно він співпрацює нині із „Глобальною пасторською мережею”, яку очолюють відомі християнські діячі Джон Максвелл і Джеймс Девіс.

Відповідаючи на звинувачення в авторитарному стилі керівництва спільнотою „Нове покоління”, О.Лєдяєв говорить, що він, будучи людиною дисциплінованою й організованою, вимагає того самого від оточення. А у „Новому поколінні” захищаються не амбіції пастора, а його одкровення, які визначають курс Церкви”.

Як християнський лідер нового ґатунку, О.Лєдяєв відомий у багатьох країнах світу. Він часто буває на різних міжнародних релігійних форумах, має постійні зв’язки з багатьма релігійними діячами. Лише Росія, Білорусь та Казахстан закрили йому в’їзд до себе.

На цей час Церква «Нове покоління» є доволі розгалуженою й активно діючою організацією.

«Нове покоління» в Україні:

У 1989 році, коли пастор Олексій Лєдяєв став здійснювати свої поїздки по зарубіжжю, зокрема по країнах СНД, й проповідувати, то незабаром тут стали відкриватися нові громади руху „Нове покоління”. Зростав інтерес до руху «Нове покоління» і в Україні. У 1996 році значна кількість громад із п’ятидесятницьких спільнот стали під заступництво апостола Олексія Лєдяєва. З цього часу щорічно у великих містах України почали проводитися конференції, в яких брало участь до 15 тисяч християн. У грудні 2006 року Державним Департаментом у справах релігій Мінюсту України було зареєстроване Релігійне управління євангельських християн української християнської Церкви «Нове покоління», що є найвищим рівнем реєстрації конфесій, які можуть існувати в Україні.

На сьогодні в Україні зареєстровано 390 громад, що входять до руху «Нове покоління». У Києві, Запоріжжі, Донецьку, Харкові, Маріуполі, Дніпропетровську, Севастополі, Житомирі, Кіровограді, Полтаві, Херсоні, Одесі, Миколаєві, а також у безлічі невеликих міст. Рух стрімко розвивається. Він вже нараховує близько 25 тисяч парафіян.

Церква „Нове покоління” знаходить порозуміння з рядом діючих в Україні харизматичних спільнот. Проповідуючи позитивну християнську ідеологію, «Нове покоління» не раз ставало ініціатором різних акцій протесту. Зокрема, виступаючи проти легалізації гомосексуальних шлюбів, за непохитність християнських основ шлюбу, громади „Нового покоління” проводять у різних містах країни Свята сім’ї, які є серйозним підтвердженням намірів Церкви впровадити християнські принципи моралі у різні сфери суспільного життя.

Україна має розгалужену і зростаючу мережу громад Церкви „Нове покоління”. Старшим єпископом УХЦ „Нове покоління” є кандидат філософських наук, бакалавр теології Андрій Тищенко. Він водночас є пастором громад Церкви у місті Харкові (близько 830 парафіян) та в дніпропетровському місті Першотравенську. В останньому відвідують богослужіння „Нового покоління” десь 10% жителів міста.

Вперше церква «Нове покоління» була зареєстрована в Україні як релігійна організація у м. Марганець, Дніпропетровської області. Її пастором став Віктор Гарбузюк. У м. Першотравенськ у 1990 р. утворилася церква «Світ миру», яку утворили вихідці з п’ятидесятницької церкви м. Павлограда. Цікавим є той факт, що в цьому місті до того не існувало жодної християнської церкви. На Різдво 1991 р. в місті відбулося перше євангелізаційне служіння. З того часу пастор п’ятидесятницької церкви м. Павлограда А. Тищенко проводить недільні богослужіння у кінозалі ДК шахтарів, а його дружина – Ірина Тищенко – керує недільною школою для дітей. Кількість вірних в цей час не перевищує 50 осіб. З 1992 р. А. Тищенко призначається пастором церкви у Першотравенську.

Церква швидко зростає (на 1993 р. – 280 осіб), починають працювати домашні групи. Відбувається розподіл вірних на сотні. З 1993 р. в церкві вінчаються перші харизматичні подружжя. Приблизно з цього ж часу серед вірних цієї церкві поступово посилюється вплив ідей О. єва.

Період 1996-2005 рр. ознаменувався активним церковним будівництвом У 1996 р. церкву вперше відвідує лідер Міжнародного християнського руху «Нове покоління» О. єв, а навесні 1997 р. богослужіння з його участю вперше відбувається на площі міста. В «Новому Поколінні» під керівництвом перших сотників О.Букаранова та М.Власенко, а згодом А.Нєволіна і А.Коваленко стрімко розвивалася душпастирська діяльність. Працювало вже 230 домашніх груп. Проводилося по 2 богослужіння на тиждень, з 1997 р. введена цілодобова молитва за пастора.

За останні роки релігійний бренд «Нове покоління» набув авторитету, зокрема, серед населення сходу України. Все більше церков на місцях бажали офіційно закріпити свою приналежність до нього. Так, у 2002 р., за рішенням віруючих, харизматична церква «Світ миру» пройшла офіційну державну перереєстрацію та одержала юридичну назву Релігійна громада «Нове покоління» і стала під духовно-доктринальну опіку латвійської харизматичної церкви «Нове покоління» в особі апостола О. єва. Церкви «Нове покоління» в Україні й сьогодні використовують доктрину («незалежне богослов’я») апостола О. єва, усвідомлюючи при цьому необхідність системного навчання і напрацювання власної теології. Кількість вірних перевищила 1500 осіб

У 2003 р. церква «Нового покоління» відкривається у м. Харків. Сьогодні щонеділі її відвідують більш, ніж 1500 осіб. Церква користується авторитетом серед мешканців міста завдяки своїм благодійним проектам та активній громадянській позиції.

31 жовтня 2006 р. зареєстровано Духовне управління євангельських християн Української християнської церкви «Нове покоління», що знаменувало її офіційне визнання на законодавчому рівні в конфесійному полі держави.

Головою об’єднань церков «Нове покоління» в Україні було обрано А. Тищенка. Під опікою єпископа на червень 2021 р. перебуває близько 400 помісних церков, 110 з них – на території Росії, 9 – Польщі, Німеччині тощо.

Члени Церкви беруть активну участь у громадському й політичному житті країни, що передбачено статутами їх громад, здійснюють різнобічну благодійну діяльність, приділяють увагу незахищеним верствам населення та подоланню таких соціальних патологій як нарко-, алкозалежність тощо.

На сьогоднішній день Церква «Нове Покоління», очолювана старшим єпископом А.Тищенком, який представляє нову генерацію лідерів, маючи науковий ступінь кандидата філософських наук – тримає високий темп зростання, розвиває свою активність, в якій тісно переплітаються євангелізаційна і соціальна, політична і економічна діяльність. Спостерігається активне включення представників Церкви майже в усі сфери суспільного життя України. Церква й далі еволюціонує в напрямку включеності у наявний суспільно-політичний контекст.


Щоб переглянути список громад перейдіть за посиланням

Над матеріалами працювала волонтерка Клинських Д.Є.
Підписатися На Розсилку