Skip to content Skip to footer

Громада МТСК у м.Маріуполь

Громада МТСК
м.Маріуполь

м.Маріуполь,
просп.Миру 1,
Будівля ДОСААФ
Праве Крило

+380 (98)103-59-35
+380 (95) 752-53-40

Основні історичні відомості:

Громада свідомості Крішни існує з початку 90-х рр. В ту пору ще не було ятри як такої – тут проводив санкіртани, проповідував і поширював книги Шріли Прабгупади Варароха Прабху – великий відданий, пам’яті якого в Донецькому регіоні щорічно проводяться фестивалі санкіртани.

Варароха праху підготував добрий грунт, на якій виросло покоління маріупольських вайшнавов. З 1996 року до нас регулярно стали приїжджати віддані з Донецька на марафон Шріли Прабгупади. Так в Маріуполі зароджувалася Вайшнавська життя.

На той момент у відданих Маріуполя ще не було достатньої кваліфікації для проведення програм. Тому сюди щотижня приїздив з лекціями Антакела Прабху, президент донецького храму. Незабаром маріупольська ядра, чисельність якої тоді ледь перевищувала 10 осіб, розпочала активну роботу з розповсюдження книг та проведення свят. З 1999 року у нас регулярно проводяться Ратха-ятри, санкіртана і Харінама.

14 квітня 2003 року Маріупольське товариство свідомості Крішни набуло статусу офіційної організації, і з тих пір ми ведемо відлік “віку” нашої ятри.

Громада збиралася в приміщенні Ведичного клубу Чинтамани. Служби проходили тільки по суботах і неділях. У будні дні хтось із пуджарі запрошував Божества до себе в гості. У Їх світлості тоді був домашній стандарт поклоніння. Зараз Божествам поклоняються щодня, вірні наблизилися до храмового стандарту. Приміщення повністю знаходиться в розпорядженні Їх світлості, але воно все ще знімне.

У 2019 р. громада вирішила почати будівництво храму. Завдяки молитвам піднесених старших відданих, Матаджи Каруни віграха і Мадхава Крішни Прабху, силами дивовижною сімейної пари, Матаджи Ліли Манджаро і Анаде Гопала Прабху питання храму було зрушено з мертвої точки.

Довго переглядали проекти храмів, вивчали чужий досвід, радилися з фахівцями. Потім за участю наших архітекторів, Матаджи Юваті Ліли і Радхавалабхі Прабху, а також Садху Бхушан Прабху, за допомогою і благословення Мадхава Крішни Прабху, відповідно до плану заклали фундамент. Закладка першого каменю майбуктнього храму відбуклась 9 вересня 2019 за участі відомого санньяси Е.С. Бхакті Прабхави Свамі.

Сучасна діяльність громади:

Переважно активності громади спрямовані на будівництво храму. Навколо майбутнього Дому для Бога відбувається все служіння вірних. Щонеділі проводяться недільні богослужіння духовні програми (13-17.00). Як завжди,  в програмі:

  • спів ведичних пісень;
  • лекції про різні аспекти ведичної мудрості;
  • частування стравами ведичної вегетаріанської кухні;
  • спілкування на цікаві для вас питання і інше.

Також тут можна придбати духовну літературу, аудіо та відео диски з музикою, лекціями та фільмами, аксесуари для духовної практики, пахощі, спеції і товари для здоров’я.

Деякі корективи в активну діяльність громади вніс ковід і карантин, але віддані намірені відновити свою активну діяльність.

Підписатися На Розсилку