Skip to content Skip to footer

ЦІХСОД у м.Ужгород

ЦІХСОД
у м.Ужгород

м.Ужгород,
вул.Замкова 4

Історична довідка:

Представники Церкви вперше відвідали Ужгород у травні 1930 року, коли територія Закарпатської області знаходилася у складі Чехословацької Республіки. У квітні-травні 1930 року президент Чехословацької місії Церкви Артур Ґет разом з двома місіонерами подорожували Закарпаттям. Вони приїхали для того, щоб ознайомитися з життєдіяльністю місцевого населення та дізнатися про гуманітарні потреби в регіоні. В Ужгороді вони зустрілися з губернатором і відвідали різні святині міста.

Історія Церкви в Ужгороді в часи незалежності починається наприкінці 1990-х років. У червні 1998 року представники Київської місії відвідали місто для проведення зустрічей. Потім у 1999 році мешканці Ужгорода приєдналися до Церкви в Угорщині і в Україні. Офіційно релігійну громаду було зареєстровано 13 грудня 1999 року.

Однак у 2000-х роках у громаді не було високого рівня активності. На деякий час богослужіння взагалі не проводилися, а представники місії приїжджали тільки час від часу.

Ситуація змінилася вкінці 2012 року, коли знову почали регулярно проводитись богослужіння. Громада почала збиратися в орендованому приміщенні недалеко від Ужгородського замку. У 2018 році було утворено Ужгородську філію у складі Львівського округу, що об’єднує церковні підрозділі на заході України.

Підписатися На Розсилку