Skip to content Skip to footer

Українська Сангха Японського Буддистського Ордену Ніппондзан Мьоходзі м.Ірпінь

Основні історичні відомості:

Поява монахів ордену в Україні пов’язана із візитом у квітні 1988 р. японського монаха Терасава-сьоніна ще до СРСР. Разом з майбутнім хамбо-ламою Бурятії він вперше проводить буддійську церемонію на Красній площі Москви, зустрічається з М.Горбачовим. З того часу японський монах став приїздити до Росії, інших країн, які утворилися після розпаду СРСР, щороку. У 1991 році Терасава пробув у Росії майже рік. У травні 1992 р. в Москві утворюється перша Сангха монахів-буддистів Лотосової Сутри. В цьому ж році в Москві відкривається Інститут буддизму, починається робота з перекладу Лотосової Сутри російською мовою. В травні ж 1992 року відбулося перше в країнах пострадянського простору посвячення в монахи-бодхісаттви Лотосової Сутри. У вересні-жовтні 1992 р. вперше буддистський монах з України – уродженець Донецька Сергій Коростельов здійснює поїздку до святинь ордену Ніппондзан Мьоходзі в Японію. У червні 1993 р. в Києві вперше публічно проводиться церемонія Весак – відзначення дня народження Будди-Шак’ямуні.

У 90-х роках у Тарасави з’явилося багато учнів-монахів. Монахи-пацифісти з’являються  в гарячих точках і проводять марші миру і злагоди. Разом зі своїми учнями з Росії і країн СНД Дзюнсей Терасава здійснив декілька маршів протесту проти війни Росії в Чечні, того геноциду, який влаштувала російська воєнщина щодо вільнолюбивого чеченського народу. Тарасава брав участь і в визвольних змаганнях українців під час революцій 2004 і 2013 рр.

Дзюнсей Терасава як японський буддійський монах, відомий своєю миротворчою і антивоєнної діяльністю, часто буває в Україні, в Києві, Харкові, в Карпатах, під Черкасами та безпосередньо в Ірпіні, де є так звані «Місця шляху». Всі вони пов’язані з практикою «Лотосової сутри», що презентує найбільш традиційний буддизм Махаяни («Великої колісниці»). Чисельною була громада під Луганськом, де навіть будувалась ступа, але з початком війни на Сході України її діяльність там призупинена.

Сучасна діяльність:

З’явившись відносно недавно, громада в Ірпіні є помітною в релігійній палітрі міста. Вона складається із місцевих членів і мандруючих монахів. Щодня вони проводять служби, вивчають священні писання, проводять спеціальну практику, виголошуючи мантру «Наму-мьо-хо-рен-ге-кьо».

Члени громади виступають проти екстремального аскетизму, адже розуміють, що, будучи матеріально забезпеченими, зможуть надати якомога більше гуманітарної допомоги ордену та іншим людям. Вони виховують дітей, займаються сімейним справами, багато подорожують, залучаються до миротворчої діяльності, беруть участь в міжрелігійних рухах (Всеукраїнська Рада Релігійних Об’єднань).

Члени громади відкриті для спілкування із науковцями, студентами, журналістами. До них приходять студенти з НаУКМА, КНУ, КУ Грінченка, КТДС.

Недавно керівник громади С .Триліс брав участь у програмі «Полілог», де йшлося про буддизм як одну з провідних світових релігій за кількістю прихильників, за географічним поширенням і соціально-культурним впливом. Чимало хто її сприймає переважно як «східну» релігію. Упродовж останніх років буддизм стає все популярнішим і впливовішим як в Україні, так і в західному світі.

Відтворити відео

Буддизм – релігія чи філософія? 

Гість: Керівник-координатор Всеукраїнського Буддійського Центру “Махасангха Ніппондзан Мьоходзі” – Сергій Триліс

Підписатися На Розсилку