Skip to content Skip to footer

Відбулася зустріч команди проєкту з буддистами

22 вересня в Ірпені відбулася зустріч виконавців проєкту із Українською сангхою японського буддистського Ордену Ніппондзан Мьоходзі, який до того ж є членом Всеукраїнської ради релігійних організацій.

Директор проєкту Людмила Филипович та релігієзнавець Віта Титаренко мали змогу поспілкуватися з головою сангхи Сергієм Трилісом. Команда проєкту також розповіла про результати соціологічних досліджень, у яких буддистська громада брала участь.

«Всі живі істоти, які прагнуть звільнення, заслуговують на “людські умови” в цьому земному житті, яке диктує нові умови для служіння, тому треба завжди творчо думати, як допомогти іншим людям», – зазначив в розмові про проєкт Сергій Триліс, а також запевнив, що «проєкт посприяє взаємопізнанню людей різних культур і традицій».

Довідка: Перша буддистська релігійна громада була офіційно зареєстрована в Донецьку 1991 року. Станом на 2017 рік в Україні зареєстровано вже 59 громад. Але це лише офіційна цифра, насправді ж їх набагато більше. До війни діяльність буддистських центрів у незалежній Україні в основному зосереджувалася на Слобожанщині: у Донецькій, Луганській, Харківській областях.

Серед українських громад найпопулярнішою є тибетська лінія буддизму. Лінія, до котрої належить пан Сергій, називається «орден Лотосової сутри» або «орден Ніппондзан Мьоходзі», наставником якого є Сенсей Терасава Дзюнсей, японський буддійський монах, відомий своєю миротворчою і антивоєнної діяльністю.

Підписатися На Розсилку