Skip to content Skip to footer

РУНВіра судиться з міською радою Львова щодо оренди приміщення для богослужінь

Релігійна громада об’єднання синів і дочок України Рідної Української національної віри (станиця “Берегиня-1”) у м. Львові вже понад рік судиться з Управлінням комунальної власності Департаменту економічного розвитку Львівської міської ради стосовно приміщення на вул. Повітряна 88А.

Це приміщення близько 5 років представники РУНВіри використовували для проведення богослужінь. У травні минулого року міська влада відмовила в продовженні оренди, аргументуючи це тим, що приміщення потрібне для використання Львівському комунальному підприємству «Львівелектротранс», а також подала судовий позов з вимогою забов’язати релігійну організацію виселитися. Представники РУНВіри подали зустрічний позов. У грудні минулого року Господарський суд Львівської області зобов’язав релігійну організацію повернути приміщення.  12 липня 2021 року Західний апеляційний господарський суд не задовольнив апеляцію РУНВіри стосовно грудневого рішення Господарського суду.

Такі дії з боку міської влади голова правління Станиці правління Володимир Васюта вважає виявом релігійної дискримінації. 

«У травні минулого року сплив термін оренди, – розповідає пан Володимир, – Ми подали всі документи для продовження договору. Спершу їх прийняли, запевняли, що все в порядку. В останній момент – буквально за кілька тижнів до закінчення строку – нас попросили покинути приміщення, адже воно буцімто потрібне для комунальних потреб».

Важливо зазначити, що це приміщення релігійна громада відремонтувала за свій кошт.

«У Станиці склалось враження, що хтось «поклав око» на приміщення, яке Станиця оживила – із занедбаного цеху без електроживлення, води, з обдертими стінами, виламаними дверима та розбитими вікнами, ми перетворили його на цілком пристойне приміщення, і це при тому що з трьох років оренди більш як 1,5 року у приміщенні не було електроживлення», – йдеться у Хроніці для прийому з особистих питань від 06.05.2020.

Інших приміщень для богослужінь РУНВіра знайти у Львові не може. «Ми подумали: нехай, знайдемо щось інше. Але і тут у Львові для нас місця не виявилося. Всі приміщення, які нам пропонують, не підходять для наших богослужінь: це або підвали, або приміщення із замалою площею», – додає голова Станиці.

Голова Станиці, Володимир Васюта, запевняє, що про закінчення строку оренди їх повідомили не в зазначений законодавством термін, а це є порушенням норм статті 17.3 Закону про оренду. Натомість в Управлінні комунальної власності запевнили, що жодних законів не порушували, а їх вимога покинути приміщення ніяк не пов’язана з релігійною дискримінацією.

Релігійна організація вже готує новий позов до Верховного суду проханням переглянути рішення суду та продовжити термін дії договору оренди ще на 5 років.

«Не відомо, чи щось Верховний суд зможе вирішити. Але маємо надію, бо нам справді немає куди дітися. Таких приміщень в Західній Україні більше нема. А найближче знаходиться аж в Хмельницькій області», – пояснює пан Володимир.

 

Підписатися На Розсилку