Всеукраїнська рада релігійних об’єднань – порівняно молода, але досить прогресивна українська структура, на базі якої вже організовано численну кількість проєктів, зорієнтованих на покращення становища релігійних меншин в Україні. Власне, зокрема і проєкт «Релігійні меншини та державно-конфесійні відносини», головним партнером якого і є ВРРО.
«Таке дослідження, яке провадить Українська асоціація релігієзнавців, напевне сприятиме державно-конфесійним відносинам, – зазначив в ексклюзивному коментарі єпископ Сергій (Вутянов) – головуючий Всеукраїнської ради релігійних об`єднань, представник Апостольської Православної Церкви в Україні. – Ми спостерігаємо певну дискримінацію чи то навіть недооцінку структур релігійних меншин. Наприклад, нашу Апостольську Православну Церкву завжди ігнорують, коли відбуваються якісь загальноправославні чи державно-православні заходи – нас ніколи нікуди не запрошують, буцімто нас не існує. Хоча ми існуємо, як повноцінна структура, у нас є свої парафії, є архиєреї. Впевнений, що і в решті громад релігійних меншин є такі проблеми. Проєкт може вплинути на цю ситуацію – особливо, коли оприлюднить свої дослідження, дасть Україні почути голос вірних».
До слова, Рада заснована порівняно недавно – в 2017 році як нейтральна платформа для того, щоб релігійні організації могли об’єднуватися і знаходити спільну мову. Ще тоді професор Інституту філософії НАН України Олександр Саган зазначив, що створення цієї Ради було одним із кроків до утвердження в Україні модель толерантності, партнерства в державно-церковних, міжцерковних та міжконфесійних відносинах.
За словами Олександра Сагана, держава не бачить інших міжцерковних об’єднань. «Нам хотілося б, щоб і інші церкви були долучені до цих процесів, зокрема процесів законотворення, прийняття нормативних актів. Багато релігійних організацій просто виключені з цього процесу», – констатував тоді професор.
Наш проєкт же, таким чином, цілком вміщається в концептуальні межі Всеукраїнської ради релігійних об’єднань, члени якої активно співпрацюють з командою.
До речі, 2 вересня відбулося чергове засідання Ради, на якому були присутні й члени команди. Директор проєкту, Людмила Филипович, розповіла про те, на якому етапі зараз перебуває дослідження та перші результати зібраних експертних оцінок.