Skip to content Skip to footer

Чи сприяє релігійна плюральність українського суспільства єдності держави? – Людмила Филипович

ЛЮДМИЛА ФИЛИПОВИЧ

Директор Проєкту

Людмила Филипович, професорка, віце-президент Української асоціації релігієзнавців розповіла про специфіку відносин релігійних меншин з державою, про міжконфесійні об’єднання в Україні та що Україна може запропонувати світові у релігійній сфері.

«Ту плюральність, якою ми гордимося, і всім розповідаємо, що Україна плюральна держава, ми маємо за рахунок саме релігійних меншин. Тобто 99% зареєстрованих громад – це громади, які належать до християнської традиції. А от специфіку, плюральність, саме релігійну плюральність нам додають буддисти, кришнаїти, іудеї, мусульмани. А їх, нажаль, сьогодні в нашому суспільстві не дуже чутно…»

«В Україні сьогодні людина може обрати будь яку систему цінностей для того, щоб сповідувати, для того, щоб маніфестувати, проповідувати індивідуально чи колективно. Одним словом, виконуючи всі ці права, які ми маємо і які прописані в Декларації прав людини 1948 року…» 

«… Я думаю, що Україна має плекати цю багатоманітність. І, відповідно, держава має бути небайдужою до цих людей, тому що всі вони є громадянами України незалежно від своїх світоглядних чи релігійних уподобань. Через то хотілось би, щоб держава зглянулася на ці меншини, і не зважаючи на їхню меншість. Все-таки рівень цивілізованості держави проявляється в тому, як вона ставиться до тих, кого не особо видно…»

Про ці, та інші питання можна дізнатися, подивившись інтерв’ю з експерткою.

Підписатися На Розсилку